Part Time bir iş bulmak için yapılması gerekenler

Part Time İş Nasıl Bulunur?

Herkesin paraya ihtiyacı vardır. Özellikle öğrenciler parasal anlamda dert yanmaktadır. Birçok öğrenci part time iş bulamamaktan şikayetçidir. Part time bir işte çalışmak hem vizyonunu genişletecek hem de iş dünyasına küçük bir adım atmanızı sağlayacaktır. Peki kısa bir süre zarfında nasıl part time iş bulunur?

Okyanusa açılmadan önce akarsuda yüzün!

Part-time bir işte çalışmak full time bir işte çalışmaktan daha kolay ve full time bir iş bulmaktan daha kolaydır. Full time çalışmayı okyanus olarak düşünüp, kendinizi de bir balık olarak hayal ederseniz; önce akarsuda yüzüp sonra okyanusa açılmak sizin için daha kolay olacaktır. Zira okyanus çetindir ve direk okyanusa atlarsanız size zarar verebilir.

Küçük Şirketlerde Çalışmaya Başlayın!

Büyük şirketlerde part time iş bulmak zordur. Hemen hemen bulamazsınız. Fakat küçük şirtketler ya da girişim şirketlerinde part time bir iş bulabilmeniz mümkündür. Küçük şirketler size deneyim ve vizyon sağlayacaktır.

Kamusal Alan!

Özel sektörde aradığınızı bulamıyorsanız üzülmenize gerek yok. Kamuya yönelerek part time bir iş bulabilirsiniz.

Bitmeyecek Sektör: Satış, eğitim ve sağlık sektörleri

Araştırmalara göre bu üç sektör bitmeyecek bir sektördür ve bu üç sektörde ciddi bir açık vardır. Binlerce kişi bu sektörlerde iş bulabilmektedir. Eğer doğru adımlar atarsanız size uygun bir pozisyonda part time bir iş bulabilirsiniz.

Karşınıza ansızın çıkabilir

Part time çalışma sadece şirketler için değil bir sosyal sorumluluk projelerinde ya da müzelerde, tiyatrolarda veya sinemalarda rahatlıkla part time bir iş bulabilirsiniz.

İnsanlarla Bağlantı kurun

Ummadığınız bir kişiden iş teklifi alabilirsiniz. Bu yüzden:
tanıdığınız herkesle irtibata geçerek onlara part time bir iş aradığınızı söyleyin. Mutlaka tanıdığıyla irtibata geçecek ve part time bir iş bulmanız kolaylasacaktır. Çoğu Part time iş bir yakının yanında çalışarak sağlıyorlar

Kurumlara yazın

Kurumlara yazmaktan ya da telefon etmekten utanmayın.  Kuramlara Cv’nizi yollayın! E-mail atın veya arayarak sorun. Binlerce firma arasında mutlaka onlarcası size geri dönüş yapacaktır.

Forumları Sosyal Medyayı takip edin

Artık iş başvuruları iş bulmalar online platformlarda sergilenmektedir. İş arama sitelerinin sayılarının fazlaca olması sizi yıldırmasın onları mutlaka takip edin cvlerinizi kaydedin. Forumlara konu atın ya da iş verenlerin konularına girin mesaj atın. Sosyal medya ortamında facebook twitter üzerinde firmalara mesaj atın ya da iş veren gruplara girin mesaj atın. Mutlaka size bir geri dönüş yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir