Yeni Mezunlar İçin CV Örnekleri

Yeni Mezunlar İçin CV Örnekleri

CV iş başvurusu yaparken kullanılan ve özgeçmiş anlamına gelen belgelerdir. Bu belgeler yazılı olabilecekleri gibi online ortamdan da hazırlanabilir. CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Öncelikli olarak CV ilk bakıldığı zaman temiz ve düzenli görünmelidir. Sayfa düzeninin iyi ayarlanmış olması, aşırı parlak ve canlı renklerde kaçınma, punto boyutuna dikkat etme gibi etkenler önem taşımaktadır. CV’lerin içerisinde mutlaka mezun olunan okullar, alınan eğitimler ve referanslar bulunmalıdır.

Yeni mezunlar için ise işler biraz değişmektedir. Yeni mezun olunduğu ve ilk defa bir işe girecek olan bireyler için CV’de bulunması gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  1. Kişisel bilgiler
  2. Referans bilgileri
  3. Eğitim bilgileri
  4. Sertifika ve kurslar
  5. Özel ilgi alanları

Daha özce çalışılan yerlerin bölümü boş kalacaktır fakat bunun yerine staj yaptığınız kurumları doldurabilmeniz mümkündür. Ne kadar çok iş tecrübesine sahipseniz iş görüşmesine çağrılma imkânınız o kadar artacaktır. İş görüşmesine çağrılma ihtimaliniz CV’nizin profesyonelliği ile doğru oranlıdır. Bu sebepten dolayı CV hazırlarken uzman bir kişiden yardım alabilir veya online CV hazırlama sitelerinden faydalanabilirsiniz. Yeni mezunların işe alımları diğerlerine göre oldukça zor gerçekleşmektedir. Bu sebepten kendinizi beğendirmeniz ve İnsan kaynakları çalışanını etkilemeniz gerekmektedir. Eğitim hayatınız boyunca elde ettiğiniz başarılar ve uğraşlarınıza CV’nizde mutlaka yer vererek, görüşme şansınızı arttırmanız mümkündür.


Örnek-1


 

yeni-mezun-cv-ornekleri-2


 

yeni-mezun-cv-ornekleri-3


 

yeni-mezun-cv-ornekleri-4 (1)


 

yeni-mezun-cv-ornekleri-5


 

yeni-mezun-cv-ornekleri-6

 


yeni-mezun-stajyer-cv-ornegi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir